Vaikų mityba susirūpino ir Seimas

Seime vyko konferencija „Vaikų mityba ir sveikata: Šiandien ir rytoj“ , kurią organizavo LR Seimo narė Raminta Popovienė. Konferencijos partneriai – Lietuvos Sveikatos mokslų universitetas, VšĮ „Tikra mityba“, projektas – socialinė iniciatyva „Sveikatiada“.

Į konferenciją atvyko visi, kam rūpi vaikų maitinimo problemos: atsakingų institucijų ir savivaldybių specialistai, vaikų ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dietistai, maitinimo organizatoriai ir gamintojai, tėvai. Kad ši tema šiandien yra visiems labai aktuali, parodė didžiulis susidomėjimas šiuo renginiu – į konferenciją užsiregistravo daugiau kaip 300 dalyvių, visi norintys neturėjo galimybių patekti. Konferencijos tikslas buvo pristatyti respublikines vaikų maitinimo aktualijas šiandien ir naują požiūrį į bendrus visų atsakingų institucijų darbus ateityje.

Seimo narė Raminta Popovienė akcentavo mitybos įtaką ir svarbą vaikų sveikatai ir vystymuisi, ragino susitelkti bendriems tikslams ir bendram darbui. Konferencijoje pranešimus skaitė LR Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, ugdymo įstaigų atstovai. Konferencijoje buvo pristatyta ir Kauno rajono savivaldybės patirtis, organizuojant vaikų maitinimą – pranešimą skaitė Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Žydra Narbutienė.

Konferencijos dalyviai, siekdami įtvirtinti sveikatai palankios vaikų mitybos nuostatas, mažinti su mityba susijusias vaikų sveikatos problemas, didinti tinkamą ugdymo įstaigų bendruomenių požiūrį į kokybišką maitinimo procesą, priėmė konferencijos rezoliuciją, kuri bus išsiųsta LR Seimui, Vyriausybei, LR Sveikatos ir Žemės ūkio ministerijoms, savivaldybėms.

Rezoliucijoje siūloma: tobulinti teisinę bazę, skatinant ir propaguojant sveiką mitybą; remti sveikatai palankaus maisto gamybą; mažinti mokinių socialinę atskirtį, ieškant galimybių nemokamai maitinti visus (arba jaunesnio mokyklinio amžiaus) vaikus; siekti paprastumo, lankstumo ir naujo požiūrio mitybos dokumentacijos tvarkyme; ieškoti priemonių riboti prekybos taškų, prekiaujančių sveikatai nepalankiu maistu šalia mokyklų, veiklą; didinti verslo įmonių, organizuojančių mokinių maitinimą mokyklose, kontrolę; skatinti mokyklas ugdyti sveikatai palankios mitybos įpročius, formuoti vaikų valgymo kultūrą, šviesti ugdymo įstaigų bendruomenę. Konferencijoje siūlyta sudaryti nuolat veikiančią tarpinstitucinę darbo grupę, į kurią įeitų mokslininkai, praktikai, atsakingų institucijų atstovai, vaikų mitybos gerinimo klausimams spręsti.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė