Lietuvos maironiečiai rinkosi Kauno rajone

Raudondvaryje šeštadienio rytą skambėjo mūsų tautos dainiaus Maironio eilės: paminėti 150-tąsias poeto gimimo metines ir Baltų vienybės dieną iš visos Lietuvos čia suvažiavo jaunieji maironiečiai.

Šventė prasidėjo Raudondvario bažnyčioje šventomis Mišiomis, iškilmingoji minėjimo dalis persikėlė į Raudondvario pilies dvaro parką, kur netrūko nei gražių sveikinimo žodžių, Maironio eilių, nei skambios muzikos ir kiekvienam lietuviui brangių dainų.

„Didžiuokimės, kad savo dvasios vedliu pasirinkę Maironį, taip gausiai susirinkome į šią šventę, kad maironiečių gretos vis didėja, veikla plečiasi, o šioje veikloje aktyviai dalyvauja ir mūsų rajono atstovai – Babtų, Vilkijos, Karmėlavos, Raudondvario gimnazijos, prisidedančios prie įžymaus poeto ir dvasininko atminimo išsaugojimo, žinių apie jo veiklą, milžinišką kūrybos palikimą skleidimo“, – sakė per tūkstančiui susirinkusiųjų maironiečių sveikinimo žodį tardamas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Renginio Raudondvaryje metu moksleiviai ne tik deklamavo poeziją, dainavo pagal Maironio poeziją sukurtas dainas, šoko, bet ir varžėsi sportinėse rungtyse, rašė laiškus Lietuvai, o nuo rudeniškos vėsos gynėsi stiprindamiesi karšta koše.

Popiet renginys persikėlė į Vilkijos apylinkių Ringovės kaimą: čia, ant Ringovės piliakalnio, užsižiebė 20 deglų ir buvo iškilmingai pašventintas Maironio 150-mečio jubiliejui skirtas medinis kryžius. Panevėžio tautodailininko Donato Jasinevičiaus sukurtas kryžius – tai dalis Kauno rajono savivaldybės ir Krepšinio federacijos bendro projekto, kuriuo siekiama sujungti dvi Lietuvai svarbias aktualijas – krepšinį ir religiją, tokiu būdu Kauno rajone puoselėti etninę kultūrą ir tęsti kryždirbystės tradicijas, gerinti jaunimo užimtumo ir vaikų laisvalaikio formas.

Maironio 150-osioms gimimo metinėms sukurtas paminklas išlaiko senovinius lietuviškus kryždirbystės principus. Pasak jo autoriaus D. Jasinevičiaus, dvylika spindulių simbolizuoja sklindančią šviesą. Šie spinduliai ir tarp teksto esantys tulpių dekoro elementai sukurti atsigręžiant į lietuvių liaudies tematiką.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė